W dniach 08-12.08.2011r. Stowarzyszenie „Za Szybą” zorganizowało w Bazylice w Bydgoszczy przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oraz Wojewody Kujawsko – Pomorskiego w Bydgoszczy półkolonie pod tytułem „Razem ku samodzielności”. Był to nasz pierwszy większy projekt. W związku z tym jesteśmy dumni, iż udało się nam go zorganizować dobrze i skutecznie.
Uczestnikami były dzieci z autyzmem – podopieczni Stowarzyszenia. Brały udział w różnorodnych zajęciach: plastycznych, ruchowych, muzycznych. Bawiły się w grupach, przygotowywały posiłki. W trakcie zabawy wplecione zostały elementy terapii psychologicznej i pedagogicznej. Każdy z półkolonistów spotkał się również z przesympatycznym pieskiem na dogoterapii. Dzieci wychodziły również na zajęcia poza teren Bazyliki. Obejrzały super film – „Auta 2” oraz wypluskały się  w Aqaparku, a także rozegrały fascynujący pojedynek w kręgle.    Podczas tych wyjść trenowały swoje umiejętności społeczne.
Bardzo jesteśmy szczęśliwi, że wszystko przebiegło według planu. Wielkie podziękowania należą się terapeutom oraz wolontariuszom, którzy z ogromnym zaangażowaniem przygotowali zajęcia i zapanowali nad grupką naszych wspaniałych dzieciaczków.
Osobne podziękowania składamy również TVP 1 oraz II Liceum Ogólnokształcącemu w Bydgoszczy. Telewizja, a szczególnie program „Jaka to melodia”, który wygraną z jednego odcinka przeznaczył na nasze Stowarzyszenie oraz młodzież wraz z wychowawcami II LO, którzy zorganizowali koncert charytatywny na naszą rzecz, przyczynili się do zwiększenia atrakcyjności półkolonii.
Zapraszamy Wszystkich do obejrzenia galerii zdjęć, które powiedzą więcej o atrakcjach i zadowoleniu dzieci niż jakiekolwiek słowa.

razem